fbpx
    • Lietuvos
      • English
  • login

  • Renginio data: 2018-11-19

    Renginio vieta: VU Verslo mokykla, Saulėtekio al. 22, Vilnius

    Kokie pokyčiai šiuo metu vyksta pasauliniame versle? Su kuriais jų susiduriame jau šiandien, o kurie mus pasivys jau visai netrukus, vos po dešimtmečio? Kaip tiems pokyčiams ruoštis jau šiandien?

    Šįkart Verslo moterų asociacijos susitikimas vyko kitoje, akademinėje, aplinkoje – Vilniaus Universiteto Verslo Mokykloje. Renginio dalyves šiltai priėmė ir pasveikino Verslo mokyklos direktorė Birutė Miškinienė, vadovaujanti mokyklai jau dvejus metus. Mokyklos vadove ji tapo dėka savo pateiktos patrauklios strateginės mokyklos vizijos, o taip pat dėl sukauptos didelės verslo mokyklų specifikos patirties, išmanymo ir ankstesnio įdirbio.

    Birutė Miškiniėnė mielai pasidalino savo ir Verslo mokyklos istorija. Kai daugelis universitetų pastaruoju metu fiksuoja kasmet mažėjantį studentų skaičių, VU Verslo mokykla, B.Miškinienės ir jos komandos dėka, tą studentų skaičių padvigubino. Pasak p. Miškinienės, tam, kad pasiektų tokį rezultatą, teko jai griebtis ir nepopuliarių sprendimų, pavyzdžiui, atleisti dalį darbuotojų: „Su „senais“ darbuotojais, deja, proveržio nepasieksi – būtinas atsinaujinimas…“

    Taip pat įdomu, kad mokykloje pastebima tendencija, jog verslo specifikos dažnai mokosi šeimos verslų atstovai.

    VU VM lektorius, Partnerystės docentas Šarūnas Mačiulis, rinkoje plačiai žinomas kaip derybų, konfliktų ir pokyčių suvaldymo konsultantas, mediatorius, pasirendamas tarptautiniais tyrumais ir savo labai įvairialype patirtimi, pristatė temą „Rytdienos verslininkas / antrepreneris: iššūkiai ir galimybės“.

    Jei „verslininkas“ suvokiamas, kaip asmuo, kuris tiesiog „daro“ verslą, tai „antreprenerio“  sąvoka yra gerokai platesnė. Tai tas asmuo, kuris visų pirma įžvelgia naujas galimybes ir kuria naujus verslus.

    Kodėl taip svarbu suvokti kontekstą, kur link juda pasaulis? Tam, kad neišnyktume. Ir kad pasitelkę savo įžvalgas, laiku sustabdytume investicijas, kurios netrukus jau nebeturės prasmės, tačiau nukreiptume jėgas į naujas veiklas – tokias, kokių iki šiol greičiausiai visai ir nebuvo. Lektorius patarė ne vien tik galvoti, „kaip padidinti savo verslą 10 kartų“, bet visų pirma atidžiai dairytis naujų galimybių savo verslui.

    Nuolat pastebime, kaip pramonės „revoliucijos“ keičia pasaulį. Daug verslų ir profesijų, kurios dar buvo gyvos prieš pusšimtį metų, baigia išnykti, jau išnyko arba keičiasi iš esmės.

    O naujoji, ketvirtoji pramonės revoliucija, atnešanti neaprėpiamas dirbtinio intelekto galimybes, turės dar didesnę įtaką. Pavyzdžiui, jau dabar dirbtinis intelektas gana efektyviai geba perimti net kvalifikuotų teisininkų funkcijas.

    Remiantis Oksfordo universiteto futurologų prognozėmis, iki 2034 metų savo darbo neteks beveik 50% dirbančiųjų vien dėl tos priežasties, kad jų profesijos darbus tiesiog tuo metu jau galės kokybiškai atlikti robotai.

    Didžiuliai pokyčiai laukia transporto srities: jau yra padėti labai rimti autonominio transporto pagrindai. O nuolat besiplečianti dalijimosi kultūra nulems, kad jau labai arti laikas, kai ateis asmeninio transporto eros pabaiga.

    Ar Jūsų profesijai „gresia“ išnykimas, galite pasitikrinti čia.

    O gerb. Šarūno Mačiulio pranešimo skaidrėse rasite ir daugiau įdomios informacijos – spauskite ir atsisiųskite.