Renginio data: 2024-10-16
Renginio vieta: Technopolis, NOVA, salė Eglė, V. Gerulaičio g. 10, Vilnius
Ką mes žinome apie iškiliausias Lietuvos moteris? Pirmasis vardas kuris iškyla prieš 800 metų – karaliaus Mindaugo žmona Morta. Tik vardas – daugiau nieko. Kur kas vėliau, prieš beveik 500 metų, karalienė Bona Sforca, Barbora Radvilaitė – apie kurias žinoma kur kas daugiau.
Prieš 250 metų gyvenusi Sofija Tyzenhauzaitė de Šuazel-Gufjė (pranc. Sophie de Choiseul-Gouffier) (1790–1878 m.), buvo tikra savo laikotarpio aukštuomenės pažiba – ja žavėjosi caras Aleksandras, jos drąsą gyrė imperatorius Napoleonas. Ir tai toli gražu ne vienintelė priežastis, kodėl ją verta žinoti – ši moteris taip pat buvo viena pirmųjų Lietuvos moterų rašytojų.
Ji rašė prancūzų kalba, kurią puikiai mokėjo nuo mažumės. Didžioji jos kūrybos dalis – istoriniai romanai. Sofija Tyzenhauzaitė – pirmojo romano apie Barborą Radvilaitę autorė.
Kada pradedame matyti aiškius lyderystės ženklus? Su kokiais iššūkiais susidūrė moterys siekdamos lyderystės prieš 600, 400, 300, 100 metų ir dabar? Ar toli ir kaip toli mes esame nuo mūsų pramočių?
Julija Janus – tarpdisciplininė kūrėja, parodų kuratorė, kūrybinės vietokūros ekspertė, dailininkų ir dizainerių sąjungų narė. Sukūrusi ir išvysčiusi ne vieną prekės ženklą, aktyviai dirbanti kultūros peveldo įvietinimo srityje.
Šiuo metu dizainerė kuria kultūros startuolį „ Salpta meilė“. Slapta meilė – tai Barboros Radvilaitės ir Žygiamanto Augusto istorijos suvenyrai ir dovanos. Tokiu būdu, pasitelkus šiuolaikines dizaino priemones ir Lietuvos gamintojų pagalbą, skleidžiama žinia apie turtingą Lietuvos miestų istoriją.
Julija taip yra būsimos tarptautinės Lietuvos nacionalinio muziejaus parodos „ Karalienė, karalystė ir jausmai“ sumanytoja ir kuratorė.
___
Maloniai primename, kad už dalyvavimą renginyje sumokama iš anksto pavedimu į Asociacijos sąskaitą: Verslo moterų asociacija, kodas 304154454, a/s nr. LT50 7044 0600 0807 0374 SEB bankas.